Zaradź rosnącym cenom prądu - poradnik energetyczny

hurtownia fotowoltaiczna

Fotowoltaika jest dziedziną zajmującą się przetwarzaniem

Nadeszły w końcu czasy, kiedy na poważne i w sposób globalny zastanawiamy się co zrobić, żeby dobrze żyło się na świecie nam i przyszłym pokoleniom. Chcemy pozbyć się zanieczyszczeń i smogu, nie podoba

Zaradź rosnącym cenom prądu - poradnik energetyczny hurtownia fotowoltaiczna
nam się jakość powietrza, którym oddychamy. Bardzo dużo rozmawiamy o ekologii, oszczędzaniu energii, recyklingu i innych gorących tematach XXI wieku. Fotowoltaika to jedno z głównych zagadnień dotyczących odnawialnych źródeł energii. Fotowoltaika jest dziedziną zajmującą się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na prąd, czyli energię elektryczną. Być może brzmi to skomplikowanie, ale wystarczy nieco zagłębić się w temat, żeby zrozumieć, jak wspaniałym rozwiązaniem okazuje się korzystanie z odnawialnych źródeł energii. Jeżdżąc po całej Polsce można zauważyć bardzo wiele budynków zaopatrzonych w panele słoneczne. Jakie to niesamowite, że możemy korzystać z energii wytwarzanej przez promienie słoneczne. Solary, czyli kolektory słoneczne mają za zadanie zamienić energię z promieniowania słonecznego na ciepło. Nie musimy nic robić, wystarczy zainstalować i cieszyć się ciepłem przez cały rok. Co prawda w okresie zimowym energii słonecznej mamy zdecydowanie mniej, ale nie znaczy to, że jej nie ma. Oprócz tego, że koszty montażu zwracają się naprawdę szybko, możemy być pewni, że jest to rozwiązanie w stu procentach bezpieczne dla środowiska. Zależy nam na czystym i świeżym powietrzu, zacznijmy więc od drobnych zmian w swoim otoczeniu. Na pozytywne efekty nie będzie trzeba długo czekać!


Niezależnie od tego czy mamy tutaj

Fotowoltaika, turbiny wiatrowe oraz źródła geotermalne przeżywają obecnie swój renesans. Z racji tego, że władze na całym globie słusznie zaczęły się budzić w reakcji na obecny stan atmosfery, zdecydowanie większym zainteresowaniem zaczynają się cieszyć odnawialne źródła energii. Niezależnie od tego czy mamy tutaj na myśli solary czy inaczej panele słoneczne, pompy ciepła, absorpcyjne i adsorpcyjne systemy chłodnicze, wszystkie z nich będą poważnie rozpatrywane w kontekście ratowania naszej planety. Należy zwrócić szczególną uwagę na bardzo ważną dziedzinę w tym temacie, którym jest chłodnictwo. Potężna szkoda została zadana naszej planecie, ze względu na to, że ogromna ilość gazów cieplarnianych została wyemitowana do atmosfery w złotych latach chłodnictwa. Freony, hydro-fluoro-węglany oraz hydro-fluoro-chloro-węglany były wtedy emitowane na potęgę, co bardzo destrukcyjnie wpłynęło na obecny stan rzeczy. W obecnych czasach, jako inżynierowie niskich temperatur, staramy się rozwijać technologie oraz projektować systemy, które bazują na hydro-fluoro-olefinach tzw. HFO, które w dużym stopniu przyczyniają się do ratowania naszej atmosfery z racji niskiego współczynnika ODP (Ozone Depletion Potential) = 0 oraz GWP < 1 (Global Warming Potential), gdzie ten drugi jest odniesiony do efektu cieplarnianego, generowanego przez odpowiadającą masę dwutlenku węgla. Nie wchodząc jednak w szczegóły, pamiętajmy o tym, że jako użytkownicy, to my mamy decydujący wpływ na to, jakie instalacje są montowane w naszych domach, a więc podejmujmy nasze decyzje świadomie i z głową, bo wszystko odbija się na naszej planecie.


Wszystko bowiem uzależnione jest nie tylko

Należy przede wszystkim mieć świadomość, że fotowoltaika i panele słoneczne bardzo często są ze sobą mylone. Nie wszyscy jednak mają świadomość, że ich zasada działania jest zupełnie inna. Łączy ich jednak przechwytywanie energii słonecznej, a także przechwytywanie jej na postać użyteczną dla użytkowników danego gospodarstwa domowego.

Trzeba mieć świadomość, że ilość energii uzyskiwanej przez solary zależą od kilku istotnych czynników. Są one wspólne zarówno dla systemów, które są zbudowane na bazie kolektorów słonecznych, jak i paneli fotowoltaicznych.

Wszystko bowiem uzależnione jest nie tylko od pory roku, ale również poziomu zachmurzenia. Na rynku spotykane są bowiem opinie, że instalacja fotowoltaiczna może dostarczać taką samą ilość energii bez względu na porę roku. Koniecznie należy mieć świadomość, że użytkownicy nie mają wpływu na liczne zmiany intensywności promieniowania w cyklu rocznym.

Jak wiadomo bez intensywnego nasłonecznienie nie można liczyć na większe ilości energii. Jest to przyczyna bardzo niskiej wydajności instalacji solarnych podczas sezonu zimowego. Jak wiadomo jak nie ma słońca, nie ma jednocześnie energii. Zimą o tej porze roku słońce nie tylko świeci słabo, ale również zaledwie przez kilka godzin w ciągu doby.